Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Wszystkim pasjonatom wędkowania przypominamy o karcie wędkarskiej. Karta wędkarska jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania, a więc poznać podstawy tej pasji – przepisy ochronne, wymiary, limity oraz inne zakazy i nakazy. Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski - a więc najlepiej skontaktować się z naszym skarbnikiem Romanem (tel. 604058886) i umówić się na egzamin .

Po zdanym egzaminie kartę odbiera się w Wydziale Środowiska UM we Włocławku. Z obowiązku posiadania karty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 14 lat (z tym, że mogą one łowić wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która ma taką kartę), cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce (jeżeli wykupili licencję na wędkowanie) oraz osoby wędkujące w wodach należących do osoby fizycznej uprawnionej do rybactwa, o ile uzyskały od niej zezwolenie na połów ryb. PZW dzieli się na okręgi, które najczęściej obejmują terytorialnym zasięgiem teren dawnych województw i wydają lokalne przepisy, a także ustalają cenniki wędkarskich zezwoleń. Wiele okręgów na mocy podpisanych porozumień honoruje wzajemne opłaty za łowienie, obowiązujące w poszczególnych regionach. Opłata za wydanie karty wynosi 10 zł. Wniosek o wydanie karty jest dostępny pod adresem http://www.bip.um.wlocl.pl/?cid=217&bip_id=2386.

 

Jeżeli masz już kartę wędkarską trzeba jeszcze opłacić składki by móc wędkować.

Zezwolenia sprzedawane są w sklepie zoologiczno-wędkarskim Ocean, który mieści się we Włocławku przy ulicy Promiennej 5b na osiedlu zazamcze. Zezwolenia również sprzedaje nasz skarbnik Roman, który jest dostępny pod numer telefonu 604058886.