Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Podsumowanie sezonu 2020r

Opublikowany 2021/01/02
 Mijający rok był niewątpliwie wyjątkowy. Można powiedzieć, że jak zawsze inny niż poprzednie ale to jakby nic nie powiedzieć. Ten był faktycznie „INNY” i wszyscy życzymy sobie żeby ta inność się skończyła i niech wróci normalność. Mamy dość, strachu, niepewności i ograniczeń… Chcemy robić to co kochamy i oddawać się naszej pasji ze swobodą i zaangażowaniem.
Zaczęło się całkiem miło i przyjemnie, można powiedzieć że wręcz sielankowo. Była masa planów i pomysłów bo mamy przecież wyjątkowy rok - 5 lat pracy nowego Zarządu Koła, 45 lecie istnienia Koła 122 i 70 lecie istnienia PZW.
Niestety już początek roku pokazał, że będzie inaczej a pierwsza fala pandemii uderzyła w nas jak tsunami. Zawieszone zostały zajęcia młodzieżowej szkółki wędkarskiej która w ostatnim czasie przeżywała prawdziwy rozkwit i cieszyła się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Następnie pierwszy raz w historii nie odbyło się symboliczne wręcz sprzątanie jeziora Rybnica które stanowiło prawdziwe rozpoczęcie sezonu w naszym Kole. Niestety kolejne tygodnie nie przyniosły poprawy bo pamiętamy wszyscy, że zamknięci w domach czekaliśmy za rozwój sytuacji. W tym czasie niestety musieliśmy odwołać masę planowanych imprez w tym chociażby inauguracyjne zawody spławikowe w Ostrówku na których zawsze była rekordowa frekwencja czy zawody z Okazji Dnia Dziecka nad czym szczególnie mocno ubolewamy. Nie odbyły się także zawody organizowane przez Związki Zawodowe w Anwilu w których licznie brali udział członkowie Koła 122.
Próbowaliśmy temu na bieżąco przeciwdziałać i jako jedni z nielicznych wprowadziliśmy własny program naprawczy. Z dziećmi spotykaliśmy się za pośrednictwem mediów prowadząc cykl materiałów szkoleniowych i organizując więcej konkursów. Zaangażowaliśmy się mocniej w akcje zarybień wód gdzie nie trzeba było narażać większej liczby uczestników. Staraliśmy się modyfikować na bieżąco w miarę potrzeb i oczekiwań harmonogram zawodów dzięki czemu udało nam się dokończyć cykl GPx i wyłonić spławikowego Mistrza Koła. Dzięki wsparciu ze strony firmy Anwil odbyła się sztandarowa impreza tego sezonu czyli spotkanie integracyjne na łowisku Rybie Oko z okazji 45lecia istnienia naszego Koła. W naszym odczuciu uważamy, że przez długie lata nikt nas nie przebije jeżeli chodzi o poziom tego wydarzenia i oczami wyobraźnie już widzimy 50lecie 
Poza samym wirusem wielu z nas wędkarskie plany pokrzyżowała kolejny rok z rzędu awaria oczyszczalni Czajka i generalnie słabszy sezon. Wysoka woda na Wiśle, brak zimy, później długa i chłodna wiosna i ogólnie deszczowy i wietrzny rok spowodowały że ryby nie były zbyt łaskawe i osiągane wyniki były poprostu gorsze niż wcześniej.
Jak widzicie jako Zarząd Koła 122 staraliśmy się jak mogliśmy, żeby z tego dziwnego sezonu wycisnąć ile się tylko dało ale jak już pozornie wszystko wracało do normy przyszła kolejna fala zachorowań i jesień kolejny raz przyhamowała nasze ambicje. Część z nas sama miała pozytywne wyniki inni przebywali na kwarantannie czy izolacji. W tym stanie tkwimy do teraz więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć nam wszystkim ZDROWIA i wszystkiego co najlepsze w roku 2021r